مقاله ها

آمریکا به چین هشدار داد درصورت عدم همراهی با سازمان ملل برای تحریم کره شمالی پکن خود با تحریم‌های شدیدی از سوی واشنگتن مواجه خواهد شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از ایندیپندنت، استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا گفته که به چین هشدار داده شده اگر از تحریم‌های سازمان ملل علیه دولت کره شمالی تبعیت نکند، آمریکا تحریم‌های بیشتری را علیه پکن اعمال خواهد کرد.

منوچین با بیان اینکه جنگ اقتصادی نتیجه بخش خواهد بود گفت: اگر چین با این تحریم‌ها همراهی نکند، ما تحریم‌های بیشتری علیه آنها اعمال می‌کنیم و مانع از دسترسی آنها به آمریکا و سیستم بین‌المللی دلار خواهیم شد و این اقدامی کاملا موثر خواهد بود.

شورای امنیت سازمان ملل این هفته تحریم‌های جدیدی را علیه آزمایش هسته‌ای کره شمالی تصویب کرد. هر دو کشور چین و روسیه که از متحدان اقتصادی اصلی کره شمالی محسوب می‌شوند با درخواست آمریکا برای تحریم نفتی پیونگ یانگ و اعمال تحریم‌های دیگر علیه این رژیم مخالفت کرده بودند.

نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل روز دوشنبه اعمال تحریم‌های جدید را یک پیروزی خواند و رابطه میان ترامپ و رئیس‌جمهوری چین را دلیل توانایی 15 عضو شورا برای تصویب جرایم بیشت دانسته بود.

این درحالی است که کره شمالی سه‌شنبه به اعمال تحریم‌های شدیدتر شورای امنیت علیه برنامه موشکی این کشور واکنش نشان داد و هشدار داد که آمریکا به‌زودی با بدترین دردی که تا کنون تجربه کرده مواجه خواهد شد.

هان تائه سونگ، سفیر کره شمالی در سازمان ملل در کنفرانس خلع سلاح هسته‌ای در ژنو گفت: رژیم واشنگتن که آتش درگیری نظامی، اقتصادی و سیاسی را روشن کرده شیفته بازی معکوس کردن توسعه نیروی هسته‌ای جمهوری خلق کره است که پیش از این به فاز تکمیل رسیده است.